Morgonen hat bestått av plugg – njurfysiologi och jag har precis tagit en välbehövlig lunchrast med lite träning och mat. Nu känner jag att jag har mycket att stå i så jag tänkte fortsätta med att läsa in mig på njurfysiologin. Hoppas att det börjar sitta någorlunda snart. Imorgon ska vi styra upp en pluggdate med Denice i grannstaden, räkna på läkemedelsberäkningen tillsammans.
På tal om rubriken – mina glajor har kommit! Det ska bli så spännande att få testa dom och det ska framför allt bli så otroligt skönt att se igen. Ja, jag ser väldigt kasst och får huvudvärk hela tiden så jag är väldigt exalterad. Nu plugg!
Lycka till med pluggande och grattis till glajjorna. Själv envisas jag med att inte använda mina, trots att jag inte ser så bra på långt håll.
Det är mer en utmaning så..eller nåt 
Åh, vad kul med nya glajor, får du visa upp sen då <3
Spännande! Hoppas dom hjälper mot huvudvärken också
Så fint ni har det och kul med nya bågar
Är detta ditt hem? Så avundsjuk, sååå snyggt!!!